Styczeń z Kornelem Makuszyńskim

W styczniu uczniowie klas 1-3 SP przenieśli się do świata stworzonego przez jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy dla dzieci - Kornela Makuszyńskiego. Do świata, w którym Koziołek Matołek z tobołkiem na plecach przemierza kontynenty w poszukiwaniu Pacanowa, gdzie podobno kozy kują.
Uczestnicy konkursu z klas pierwszych wykonywali ilustracje ukazujące podróż dookoła świata z koziołkiem. Uczniowie klas 2-3 tworzyli opowiadania, w których opisywali dzień spędzony z Koziołkiem Matołkiem.

Wyłonienie zwycięzców okazało się równie trudne jak odnalezienie Pacanowa, gdyż uczniowie wykazali się wyśmienitymi umiejętnościami i wyjątkową pomysłowością. Prace oceniane były według następujących kryteriów: estetyka i staranność wykonania, zgodność z tematem, poprawność językowa, zastosowana technika plastyczna, kreatywność i samodzielność.

Laureaci konkursu plastycznego "Z Koziołkiem Matołkiem przez Świat":

• Pola Kubacka
  • Julia Jankowska,
  • Maks Środa
  • Zofia Frasunkiewicz
  • Barbara Waligóra
  • Ola Jaskólska

Wyróżnienia: Joanna Jóźwiak Ola Melewska Karolina Krzywicka Maja Wojnowska Gutek Kleina-Schmidt

Laureaci konkursu "Mój dzień z Koziołkiem Matołkiem":

• Mikołaj Ratajczak
  • Zofia Pacześna
  • Magda Biedka
  • Julia Weiss
  • ZofiaTim
  • Weronika Szuster
  • Natalia Przybyła
  • Iga Symołon
  • Victor Christensen

Wyróżnienia: Łukasz Wesoły, Róża Łącka, Dominik Połomski, Marek Stopa, Ola Czyrnek, Paweł Banaszak, Amelia Machalska, Nadia Sangowska, Michalina Pempera, Maurycy Balcerowiak, Izabela Suchanek, Bartosz Ożadowicz.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa 2a, której uczniowie wyjątkowo licznie sięgnęli po pióra i napisali wspaniałe opowiadania. Chciałabym również serdecznie podziękować pani Karolinie Koniecznej oraz wszystkim nauczycielom, którzy wsparli realizację projektu.

Monika Bernaś