Zmiany na Piwnej...

Z dniem 1.09.2017 przekształcamy naszą 6-letnią szkołę w ośmioklasową szkołę podstawową i rozpoczynamy wygaszanie gimnazjum. Uczniowie z klas szóstych będą kontynuować naukę w klasie siódmej, a w gimnazjum pozostaną tylko klasy drugie i trzecie. W 2019 roku zakończą naukę trzy klasy ósme i dwie ostatnie klasy trzecie gimnazjum.
W związku z powyższym informujemy o zmianach, które planujemy wdrożyć na Piwnej od 1.09.2017 roku. Do tych zmian intensywnie się przygotowujemy, a ich celem jest nie tylko kontynuacja dobrych tradycji, ale także zapewnienie naszej placówce edukacyjnej szans na rozwój. Na rozwój, który pozwoli absolwentom nowej, ośmioletniej szkoły, osiągnąć sukces.

W jaki sposób chcemy naszym uczniom ten sukces zapewnić?

1. Zintensyfikujemy naukę języka angielskiego w klasach siódmej i ósmej. Zamierzamy bowiem w tych klasach zwiększyć liczbę godzin języka angielskiego z 5 godzin tygodniowo realizowanych obecnie aż do 8 godzin.
    Proces nauczania zostanie w dużym stopniu zindywidualizowany w wyniku m.in. podziału klas na grupy. W rozwijaniu i utrwalaniu kompetencji językowych i osiąganiu przez uczniów poziomu dwujęzyczności pomogą dodatkowe lekcje z dwóch przedmiotów, prowadzone w języku angielskim, po 1 godz. tygodniowo. Nie spowoduje to zmniejszenia godzin lekcyjnych z tych przedmiotów realizowanych w języku polskim.
  2. Nauczanie języka niemieckiego i hiszpańskiego rozpoczniemy od klasy czwartej (obecnie od klasy piątej).
  3. Zajęcia konwersacji w języku angielskim w klasach od czwartej do ósmej, realizowane będą w cyklach tematycznych. zobacz więcej>>
  4. Wprowadzimy zajęcia z technik efektywnego uczenia się w klasach 6 i 7 oraz naukę programowania we wszystkich klasach. zobacz więcej>>

Pragniemy także poinformować, że rozpoczynamy nabór uzupełniający do klas siódmych na rok szkolny 2017/2018. Uczniom, którzy zostaną przyjęci z innych szkół do klasy siódmej na Piwną (obecni uczniowie klas szóstych), zapewnimy zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego. Nowi uczniowie w klasie siódmej skorzystają także z faktu, że przewidujemy na tym poziomie dla wszystkich uczniów 1 lekcję tygodniowo techniki efektywnego uczenia się.

Jesteśmy przekonani, że zmiany które zapowiadamy spodobają się uczniom naszych klas szóstych, ponieważ zapewniają efektywny rozwój i możliwość kontynuowania nauki w najlepszych szkołach w kraju i za granicą.