Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, niemieckojęzycznych i hiszpańskojęzycznych.

W dniu 27. 01. na pierwszej godzinie lekcyjnej odbył się konkurs dla uczniów klas piątych i szóstych szkoły podstawowej.
Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów na temat krajów anglojęzycznych, niemieckojęzycznych i hiszpańskojęzycznych. Trzyosobowe reprezentacje klas, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach, miały szansę wyboru pytań o różnym stopniu trudności z trzech kategorii. Nie wszyscy odgadli co jest stolicą Jamajki, za to wszyscy wiedzieli w jakim niemieckim klubie gra Robert Lewandowski wink
Po emocjonującym starciu grupa ekspertów w składzie: p. Karolina Kujath, p. Kinga Momot i p. Małgorzata Knobel podliczyła punkty i wyłoniła zwycięską drużynę z klasy 6b, którą tworzyli: Anastazja Portala, Gabriela Kultys oraz Tomasz Jankowski. Drugie miejsce exe quo zajęły drużyny klas 6a i 6c. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody, a dodatkowo rozlosowana została nagroda niespodzianka - partia szachów z Panem Dyrektorem Andrzejem Ryfa. Szczęśliwcem okazał się Nikodem Drzymała z klasy 6a.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i wyników i życzymy udanych ferii!!!