Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej

Gośćmi naszej szkoły byli w dniu 11 stycznia, przedstawiciele Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej z Konina, którzy spotkali się z uczniami klas szóstych i pierwszych gimnazjum. Działacze fundacji opowiedzieli swoje historie. Historie dramatyczne, które zmieniły ich życie i przykuły do inwalidzkiego wózka. Niezwykle cenne było przybliżenie problematyki niepełnosprawności, a przede wszystkim walki o to, żeby się nie dać losowi, wspomagać nawzajem, rozwijać swoje pasje, w tym pasje sportowe.
Niewiele trzeba, by w ciągu krótkiej chwili życie zmieniło się o 180 stopni, dlatego wiele miejsca nasi goście poświęcili problemowi profilaktyki i promocji właściwych zachowań. Są sytuacje, na które nie mamy wpływu. Uświadomiliśmy sobie jednak, że także wiele zależy od nas, od przewidywania skutków własnego zachowania.
W nawiązaniu współpracy z Fundacją Podaj Dalej pomógł nam pan Bartosz Staniak, tata uczniów szkoły podstawowej, któremu za to serdecznie dziękujemy. Mamy również nadzieję, że dojdzie do kolejnych spotkań z dzisiejszymi gośćmi, których otwartość i wola walki z ograniczeniami wywarła na słuchaczach ogromne wrażenie.