SZKOLIMY SIĘ BY POMAGAĆ

Przedstawiciele naszej szkoły (pani Hanna Król i Zosia Stroińska) wzięli udział w projekcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Poznaniu ”Młodzi ludzie – wielka pomoc”.
Głównym celem projektu jest przygotowanie młodych ludzi do prawdziwego życia, bez udawania, ale z otwartym sercem, chętnym do pomagania i działania. W prawdziwym życiu młodość i starość, zdrowie i choroba, życie i śmierć współistnieją i przeplatają się wzajemnie. Świadomość przemijania wyzwala w nas większą wrażliwość i otwartość na potrzeby osób chorych i słabszych. I właśnie te przekonania były głównym tematem szkoleń dla liderów i koordynatorów Wolontariatu. Szkoleń, które nie tylko dotyczyły działalności szkolnego wolontariatu, ale przedstawiały innowacyjne metody rozwoju kompetencji społecznych, komunikacji interpersonalnej w wolontariacie i uczyły asertywności w działalności społecznej.