NOWE TWARZE NA PIWNEJ GIM

Pan Jędrzej uczący początków państwa polskiego, pan Igor utrwalający odczytywanie godzin na tradycyjnym zegarze, pani Oktawia z czarującym uśmiechem odkrywająca nowe słówka z języka angielskiego i pan Tomasz wprowadzający w tajniki gry Uno – to tylko niektórzy śmiałkowie klas gimnazjalnych, którzy wcielili się w rolę nauczycieli, aby sprawdzić, jak doświadcza się szkoły z "tej drugiej strony”.
Tradycyjnie już dzień 14 października był okazją do tego, by uczniowie przekonali się, że nauczycielem być to wielka sztuka; odpowiedzialność, ale też przyjemność.
Sale lekcyjne wszystkich klas szkół podstawowych wypełniał twórczy gwar i śmiech. Zarówno nauczani jak i uczeni opuszczali je z wypiekami na twarzach. Ci pierwsi zaskoczeni umiejętnościami i wiedzą starszych kolegów, Ci drudzy nieco zmęczeni intensywnością doznań. Z ust obu grup wydobywała się jednak harmonijna prośba: chcemy więcej takich doświadczeń.