BIEG Z NALEŚNIKIEM

„Ostatkowy bieg z naleśnikiem” organizowany w naszej szkole co roku - w przeddzień środy popielcowej należy do najbardziej emocjonujących i lubianych rywalizacji między drużynami z klas 1-3. Zasady zabawy są proste, a szanse na zwycięstwo dla wszystkich równe. Każda klasa wystawia czteroosobowe drużyny, których zadaniem jest przebiec na czas wyznaczony dystans z naleśnikiem na patelni. Dodatkowym utrudnieniem jest podrzucenie naleśnika w połowie pokonywanego odcinka i złapanie go na patelnię bez przerwania biegu. Przy organizacji i ocenie poprawności doskonale bawią się nie tylko zawodnicy i publiczność, ale również sędziowie, w których roli wystąpili tym razem uczniowie klasy IIB gimnazjum. Z uśmiechem, ale bardzo dokładnie sprawdzali czas i poprawność wykonania zadania przez każdego z zawodników.
Nagrodą indywidualną dla każdego z uczestników był pyszny naleśnik, który tego dnia smakował wyjątkowo.
Natomiast w podsumowaniu rywalizacji drużynowej najlepsza okazała się reprezentacja klasy 2a w składzie: Nina, Zosia, Kacper, Jakub, drugie miejsce zajęła również drużyna z klasy 2a: Maja, Juliette, Wojtek i Szymon, a trzecią lokatę zajęła reprezentacja z klasy 1c w składzie: Kostek, Dawid, Weronika W. i Marysia.

Serdecznie gratulujemy.