Szkolny Dzień Zdrowej Żywności GIM

W ubiegłym roku, na lekcji wychowawczej, odwiedziła naszą klasę pani dietetyk, która opowiadała nam o zdrowej żywności. Starała się przekazać, jak smaczne mogą być, niedoceniane przez nas produkty. Od tego czasu nasza klasa, zaczęła interesować się promowaniem zdrowego jedzenia. Postanowiliśmy swoją wiedzą podzielić się z młodszymi klasami, ponieważ zdajemy sobie sprawę jakie to ważne, aby od najmłodszych lat, wprowadzać zdrową żywność, do naszego menu. Dlatego 13.10.2015 klasa 2B gimnazjum, razem z naszą wychowawczynią, panią Magdaleną Rychlik, postanowiła zorganizować „Szkolny Dzień Zdrowej Żywności” podczas przerwy śniadaniowej.

Uczniowie naszej klasy zaangażowali się w organizację „Dnia Zdrowej Żywności” w stu procentach. Zrobiliśmy zdrowe kanapki, sałatki owocowe oraz warzywne, soki owocowe oraz musli z jogurtem naturalnym. Pod koniec przerwy nie zostało nic, oprócz pustych tac i talerzy. Dzień "Zdrowej Żywności” udał się i na pewno zorganizujemy go po raz kolejny. Dzień ten miał na celu przekonać uczniów naszej szkoły, że zdrowa żywność może być smaczna, a nawet lepsza, szczególnie od słodyczy, wypełnionych sztucznymi barwnikami i produktami chemicznymi.

Martyna Świderska i Magdalena Le Corre - klasa IIb